Ніколи не замислювалися про те, що будь-яке з великих міст Європи могло б стати центром навчання для іноземного студента? Ми вибрали топ-10 в номінації «кращі студентські міста Європи».

Деякі європейські міста отримали високі бали за «доступність» (багато в чому завдяки низьким або неіснуючим цінам за навчання), інші виділяються серед інших своїм великим вибором престижних університетів, високою якістю життя, великими молодіжними спільнотами. Взагалі були враховані багато факторів: їжа, культура, кар’єрні перспективи і навіть інтригуючі історії. Ось топ-10 кращих місць, де найприємніше вчитися в Європі.

Париж

Міжнародна середня вартість навчання в місті любові становить 2400 доларів. Тут дуже високий рейтинг освітніх установ, Париж займає друге місце за якістю освіти серед світових університетів. Більшість паризьких вузів стягують мінімальну плату за навчання, тому Париж продовжує привертати натовпи іноземних студентів щорічно. Хоча, звичайно, справа тут не стільки у вартості навчання, скільки в пануючій навколо святковій атмосфері, всесвітньо відомій кухні і багатому культурно-науковому доробку. Модельєри, художники і письменники будуть відчувати себе як вдома в цьому культовому і привабливому місті.

Лондон

Середні міжнародні навчальні збори в столиці Великобританії становлять $ 22,100. Крім цього, необхідно відзначити високий рейтинг англійських освітніх установ: Імперський коледж Лондона займає друге місце серед університетів в світі.

Старовинний англійський центр став третім у рейтингу QS кращих студентських міст 2015 року, пропустивши попереду себе Париж і Мельбурн. Крім чисто освітніх параметрів, в рейтингу враховувалося і те, що столиця Великобританії – це місто, де практично все найвищого світового класу, хіба що крім погоди. Якщо ви можете звикнути постійно носити парасольку з собою, то Лондон стане для вас фантастичним місцем для навчання в Європі: міжнародна кухня, неперевершені театральні сцени, нічний спосіб життя з досить різноманітною і різнобічною атмосферою. Для цінителів мистецтва і любителів історії Лондон пропонує безліч музеїв і галерей (більшість з них доступні безкоштовно), в той час, як практично у кожної вулиці є своя історія, що лякає до глибини душі (про серійних вбивць вікторіанської епохи, таємні підземелля або жахливі пожежі).

Цюріх

Міжнародна середня вартість навчання в Цюріх – 2000 доларів США. При цьому по рейтингу якості навчання місто займає 12-е місце в світі.

Столиця Швейцарії – найбільший мегаполіс з високим рівнем життя, який може похвалитися хорошим рівнем активності роботодавців і різноманітністю студентського життя. Цюріх називають «Сінгапур Європи», завдяки його процвітаючому фінансовому центру і сяючим вулицям. Але дане старовинне місто є чимось більшим, ніж просто високий рівень освіти і чистота вулиць, це ще безліч модних барів і ресторанів, жваве вуличне мистецтво, найбільші в Європі танцювальні вечірки на відкритому повітрі, а також можливість відвідування прилеглих озер і гір.

Мюнхен

У рейтингу QS кращих студентських міст Мюнхен займає 14-е місце, завдяки високій доступності навчання (університети Німеччини безкоштовні для всіх студентів), якості життя та активності роботодавців. Мюнхен став рідною домівкою для процвітаючої автомобільної промисловості. Це баварського міста, ймовірно, також буде вічно популярним серед тих, хто з цікавістю стежить за футбольними матчами і обожнює смак пива. Саме тут народився фестиваль Октоберфест.

Берлін

Берлін – друге німецьке місто, включене до п’ятірки кращих студентських міст Європи, він значиться 16-м у рейтингу QS кращих студентських міст 2015. Як і для Мюнхена, високий рейтинг Берліна багато в чому пояснюється доступністю навчання, завдяки неіснуючій платі за освіту, яка ідеально поєднується з низькою вартістю життя в Німеччині.

Барселона

Міжнародна середня вартість навчання в Барселоні – 2500 доларів США. За якістю навчання Університет Барселони став 166-им у світі. Друге за величиною місто Іспанії, Барселона займає перше місце в списку кращих міст для студентів цієї країни. При цьому, в рейтингу QS 2015 Барселона займає лише 19-е місце (а столиця Іспанії Мадрид на 39-ому). Що може здатися привабливим в Барселоні для молоді? Можливість вивчення середньовічної історії, шикарні пляжі, знаменита архітектура, музеї та ринки, не кажучи вже про знамените нічне життя Барселони і автентичну каталонську кухню.

Відень

Міжнародна середня вартість навчання в Відні – 500 доларів США. Університет Відня серед освітніх установ світу знаходиться на 156-му місці. У рейтингу QS кращих студентських міст 2015 столиця Австрії зайняла 20-е місце, завдяки високим балам за якість життя і відносну доступності освіти. Відень може запропонувати непомірно низькі ціни за навчання (хоча і не настільки низькі, як університети в Німеччині), різноманітність архітектурних стилів, художніх спадщин і кафе, від яких ви ніколи не захочете відмовитися.

Единбург

Середній міжнародний навчальний збір в Единбурзі становить $ 22,000. Університет Единбурга займає високе місце в рейтингу установ, він став 17-м в світі.

Чудовий місто замків і середньовічної культури, Единбург має досить пам’яток, щоб молоді люди прагнули сюди, навіть не дивлячись на непривабливі погодні умови.

Копенгаген

Середній міжнародний навчальний збір в Копенгагені становить 9,500 $ США. Університет Копенгагена став в загальноосвітньому рейтингу 45-им у світі. Столиця Данії є північною студентською столицею, займаючи 28-е місце в рейтингу QS кращих студентських міст 2015. Хоча це і не найдоступніше місто в плані повсякденних витрат на проживання, плата за навчання знаходиться десь в середині цінового діапазону. В Копенгаген людей тягне прогресивна політика керівництва країни, спрямована на поліпшення життя народу, прозорість суспільства в цілому. Також країна багата своєю скандинавської історією (згадайте про вікінгів).

Манчестер

Середній міжнародний навчальний збір – $ 20,300. У рейтингу установ Університет Манчестера займає 30-у позицію. Місто славиться бурхливим нічним життям. В економічному плані всім відома ключова роль міста у промисловій революції. В цілому, це всеосяжне і різнопланове місто, в якому просто приємно жити.