Мандрівники бувають різними, і бажання у них теж бувають не схожими одне на одного. Хтось хоче кататися на лижах, хтось – дивитися на підводну красу. Одні їдуть для огляду історичних пам’яток, а інші – помилуватися на природні красоти. Є і такі, які полюють за природними явищами. Одне з унікальних чудес природи – північне сяйво. Багато людей задаються питанням, куди найкраще відправитися, щоб побачити вражаюче небесне шоу.

Отже, хотіли б ви побачити Північне Сяйво, це видовище неземного кольору, і навіть почути божественні звуки? Чи мрієте ви про сяйво в нічному небі над засніженою арктичною пустелею? Ми розповімо вам, де все це найімовірніше можливо побачити.

Трохи про саме явище. Названо воно на честь римської богині зорі Аврори і виникає тоді, коли сильно заряджені електрони сонячного вітру стикаються з різними атмосферними елементами в кільці навколо Північного полюса. Якщо говорити простіше, то в певні моменти Сонце викидає в космос величезний потік електрично  заряджених частинок, які, досягаючи Землі, згорають у верхніх шарах її атмосфери, створюючи при цьому дивовижне світлове шоу.

Хоча для кожного світлового видовища не можливо точно заздалегідь передбачити, коли чарівні сонячні вітри будуть з’являтися, ми можемо порекомендувати деякі з кращих оглядових майданчиків для перегляду світлового ефекту, і навіть запропонувати деякі альтернативні заняття для тих випадків, коли природне явище там так і не з’явиться.

Шпіцберген, Норвегія

Цей норвезький острів в Арктиці розташований між 74-й і 81-й паралелями, а, як правило, чим вище широта, тим вищі шанси побачити чарівне світіння. Ви можете спостерігати тут Північне Сяйво в період з листопада по лютий, але більшість відвідувачів, приїхавши сюди, відчувають на собі інше природне явище – полярну ніч. У період з середини листопада по кінець січня Шпіцберген залишається без денного світла. При світлих синіх сутінках ваші шанси побачити сяйво збільшуються. Якщо ви відвідаєте це місце за межами цього періоду, то у вас набагато більше шансів просто побачити північних оленів, моржів і білих ведмедів.

Какслауттанен, Фінляндія

Какслауттанен – арктичний курорт у фінській Лапландії. Ви можете з комфортом зупинитися тут в одному з «скляних» іглу, або поселитися в традиційному дерев’яному котеджі з сауною і каміном. Є тут такі приємні снігові заходи, як сафарі на оленячих упряжках, лижні прогулянки або катання на снігоходах. Можна також дослідити Національний парк Урхо, що знаходиться зовсім поруч.

Юккас’ярві, Швеція

Село Юккас’ярві в Кіруну, Швеція, є батьківщиною перших в країні крижаних готелів. Тут до перегляду північного сяйва підходять дуже відповідально. Організовуються навіть спеціальні нічні польоти від Юккас’ярві, щоб краще розглянути це дивовижне видовище. Якщо ж з північним сяйвом поки не пощастило, то можна здійснити екскурсію в космічний Центр «Есрейндж», де ви можете помилуватися на зоряне небо Швеції. Є багато інших цікавих і недорогих місць для відпочинку в Кіруні, дешевших, ніж крижаний готель. У цих місцях повсюдно пропонуються веселі зимові розваги, такі, як катання на снігоходах.

Рейк’явік, Ісландія

Рейк’явік є, як і раніше, найдоступнішим місцем (крім Росії для росіян), де можна спостерігати Північне Сяйво. У січні минулого року 20 тисяч британців відвідали Ісландію лише тому, що минулої зими було передвіщено, що цей час стане піковим сезоном для природного явища.

Північне сяйво в Канаді

Канада є більш дорогим місцем для перегляду північного сяйва в порівнянні з іншими в цьому списку (знову ж, крім Росії). Проте, найчастіше природне явище поширюється на більшу частину країни, включаючи провінції Юкон, Північні провінції Саскачеван, Північно-західні території, Ньюфаундленд, території Нової Шотландії і Британської Колумбії.

При правильних умовах, ви зможете побачити тут магічне світло. До того ж, навіть якщо ваше бажання не збудеться, навряд чи ви зможете сказати, що витратили час даремно. Ви зможете покататися на лижах і снігоходах, влаштувати дегустацію смачних страв, звичайно, з великою кількістю кленового сиропу.

Північне сяйво в Росії

У Росії багато місць, де можна побачити чудове видовище: Чукотка, Карелія. Але, з огляду на складність маршруту і екстремальні температури, варто зупинитися на Мурманську або Архангельській області.