Сезон літньої відпустки в самому розпалі, тисячі людей сходять на борт круїзних лайнерів, сідають в літаки або за кермо автомобіля, щоб відправитися в подорож за кордон. Обід з незнайомих тобі продуктів, немиті руки або нещасний випадок можуть істотно зіпсувати задоволення від відпочинку. Тому ми спробували зібрати поради, що стосуються основних моментів гігієни та санітарії за кордоном. Вони тобі дуже знадобляться, особливо якщо ти їдеш з дитиною.

Запобіжні заходи загального характеру для всіх туристів

Якщо твоя сім’я збирається їхати в будь-яку іншу країну, варто уважно поставитися до цих порад по догляду за здоров’ям і безпекою:

 1. Часто мийте руки з водою і милом.
 2. Не пийте і не приймайте в їжу молочні продукти, поки не переконаєтеся, що вони були пастеризовані.
 3. Ніколи не їжте не до кінця приготовлену яловичину, птицю, яйця або морепродукти (вкрай небезпечні можуть бути сирі устриці).
 4. Будьте обережні за кермом, особливо вночі, а ще завжди пристібайте ремені безпеки (багато пригод трапляється з туристами саме в незнайомій обстановці).

Відпочинок в країнах, що розвиваються

Якщо ти подорожуєш по країні, що розвивається з поганою інфраструктурою, дотримуйся таких рекомендацій:

 1. Пий тільки воду в пляшках або газовану та інші напої, які продають в жерстяних банках або пляшках. Будь обережна, коли напої доповнюють кубиками льоду з водопровідної води.
 2. Тримай ноги в чистоті і сухості, не ходи босоніж, щоб не підчепити паразитарну або грибкову інфекцію.
 3. Не контактуй з тваринами, особливо з мавпами, собаками і котами, адже вони можуть бути носіями різноманітних інфекцій, включаючи сказ і чуму.
 4. Не плавай в озерах невідомого походження, так як вода може бути забруднена стічними водами.
 5. Якщо ти вирушила в країну, де є можливість зараження малярією, прийми ліки попередньо, під час і після поїздки.
 6. З собою захопи рецепти необхідних ліків, медикаменти, які зазвичай використовуєш, і вітаміни. Якщо поїздка обіцяє бути довгою, візьми у свого доктора рецепт на більшу кількість медикаментів, щоб мати можливість поповнити запаси ліків.
 7. У країні, де багато комах, які не вилазь з сорочок з довгими рукавами і з довгих штанів. Також використовуй якісні сітки, щоб захистити своє тимчасове житло.

Поїздка в деякі країни вимагає вакцинації

Для в’їзду в багато країн або їх деякі райони необхідно бути щепленим і мати документ, що підтверджує цей факт. Тобі належить вивчити правила перебування в кожній країні і список вакцин, в яких ти будеш потребувати. Також не забувай, що деякі щеплення повинні бути зроблені кілька разів протягом якогось певного періоду перебування, тому по можливості повідом страхову компанію про від’їзд хоча б за два місяці до вильоту.

До найпоширеніших захворювань, проти яких необхідні щеплення, відносять:

гепатит А;

гепатит Б, якщо ти будеш контактувати з кров’ю (наприклад, ти медичний працівник), вступати в сексуальні контакти з місцевими жителями, залишатися в країні довше шести місяців або плануєш проходити медикаментозне лікування;

менінгокок;

жовта лихоманка;

сказ, якщо має бути контакт з дикими або домашніми тваринами або їх лікування;

черевний тиф.

За необхідності зроби щеплення від дифтерії, кору і від поліомієліту (для дорослих). Центри контролю за хворобами містять всю необхідну інформацію для іноземних туристів. Також можливо звернутися до медичного страхувальника або до медичної клініки для туристів.