Уряд кожної держави робить все для того, щоб вона завойовувала міжнародний авторитет, збільшувала добробут своїх громадян, займала почесні позиції в престижних рейтингах. Але існують такі рейтинги, які слави державі не додають. До таких належить і рейтинг найбільш питущих країн світу, який без тіні сумніву можна назвати анти-рейтингом.

Якщо рядового обивателя запитати про те, яка країна п’є більше за всі інші спиртних напоїв, то в більшості випадків можна почути відповідь «Росія». Однак це твердження дійсності не відповідає. Звичайно, вітчизняним і зарубіжним режисерам не позичати фантазії, коли мова в їх фільмах йде про росіян, але ми готові розвінчати цей міф. Хочете дізнатися, яка країна сама питуща в світі? Тоді ця стаття – для вас!

Список 10 найбільш питущих країн світу

Перед тим як розповісти, в якій країні п’ють більше, ніж в усіх інших, дозволимо собі потягнути інтригу. Отже, хто визначає обсяги споживання міцних напоїв і на підставі яких критеріїв? Звичайно, займатися такими підрахунками можуть всі бажаючі, в тому числі і друковані видання, інтернет-ресурси, але пріоритет в даній сфері відданий Всесвітній організації охорони здоров’я, що не дивно.

Фахівці зазначеної вище організації щорічно працюють над складанням звітів про те, скільки літрів алкогольних напоїв було вироблено, імпортовано і експортовано в кожній країні. В результаті нехитрих обчислень виходить конкретна цифра. Далі в Всесвітній організації охорони здоров’я встановлюють, скільки літрів чистого етилового спирту міститься в загальному обсязі спожитих громадянами держави алкогольних напоях. Потім цей показник ділять на кількість жителів держави, яким вже виповнилося п’ятнадцять років. Так, саме п’ятнадцять, тому що підлітки до алкоголю, на жаль, не байдужі.

А тепер обіцяне – список 10 найбільш питущих країн світу. До першої трійки увійшли Білорусь, Молдова і Литва. За ними слідують Румунія, Росія, Андорра і Угорщина. Замикають цей анти-рейтинг Чехія, Словаччина і Португалія. Варто відзначити, що ситуація може змінюватися кожні п’ять-шість років. Так, ще в 2005 році лідирувала Молдова, сьогодні перемістилася на другу сходинку, а Україна, яка займала п’яте місце, сьогодні взагалі не входить в першу десятку.

Абсолютний світовий рекорд

Фахівці ВООЗ встановили, що середньостатистичний білорус, старше п’ятнадцяти років щорічно вживає близько сімнадцяти з половиною літрів етилового спирту. Якщо підрахувати добову «дозу», то вона буде дорівнювати горезвісним «п’ятдесяти грамам». Здавалося б, нічого позамежного. Однак цей показник, на думку ВООЗ, є абсолютним світовим рекордом. Правда, сумнівним і не дає право пишатися досягненням жителям Білорусі. До речі, жінки в Білорусі п’ють в три рази менше за чоловіків. Якщо перші випивають щорічно двадцять сім з половиною літрів, то дами тільки дев’ять літрів.

Ви не вважаєте, що це багато? Тоді порівняйте: один житель планети (середньостатистичний, звичайно) в рік вживає не більше шести літрів. Вражає, чи не так? Що стосується молдаван і литовців, то відстають від лідера вони навіть менше, ніж на один літр.

Який алкоголь найбільше люблять жителі планети Земля? Міцний! Горілка, ром, віскі, джин і текіла – лідери, а друге місце належить пиву, яке п’є кожен третій чоловік у світі. До речі, росіяни – безумовні лідери за споживанням горілки, французи віддають перевагу віскі, італійці та молдавани – вину, а індуси – рому.