Острів Шрі-Ланка сам по собі є ласим об’єктом для туристів, сюди з радістю приїжджають, щоб зануритися в світ екзотики, літа, дикої природи і унікальної культури. Тому тут є ряд екскурсій, постійно відвідуваних приїжджими, про них варто дізнатися заздалегідь, щоб не пропустити найцікавіше.

Сігірія

У стародавні часи столицею Шрі-Ланки була Сігірія, що знаходиться в горах. Її фортеця з величним палацом характеризувалася небаченим шиком і багатством, правда, зараз можна про це судити лише по останкам вхідних сходів і збереженого трону короля. І все ж, сюди варто приїхати, тільки необхідно розрахувати свої сили, адже оглядові майданчики знаходяться в горах, і до них туристи добираються по численних сходинках.

Дамбулла

Всього в десятці кілометрах від Сігірії знаходиться ще одне місце, куди постійно прямують екскурсійні групи, це Дамбулла, вірніше кілька печерних храмів там. Ця пам’ятка налічує безліч років і охороняється ЮНЕСКО. Сюди постійно приїжджають буддисти, замовляючи тури на Шрі-Ланку в усіх куточках планети, адже тутешній буддійський монастир є найбільшим подібним спорудженням у всій Південній Азії. Цей Золотий Печерний Храм об’єднує 5 печер, до того ж тут найбільше в світі число статуй Будди (157 штук), кожна з яких позолочена і має тривалу історію.

Канді

Місто Канді свого часу було столицею, причому вельми просунутою і величною, так як тут зосередився центр культури, мистецтва і традицій народу того періоду. Все це і тепер помітно через залишені пам’ятки, що вражають досконалістю і колоритом. Тут обов’язково відвідайте шикарний Храм, що містить священний Зуб Будди.

Полунарува

Полунарува, будучи деякий час столицею цивілізації Шрі-Ланки, прославився початком чергового етапу розвитку тутешнього народу. Тодішні пам’ятки і зараз доступні для огляду на екскурсіях. Серед них є унікальні об’єкти, які залучають цікавих іноземців і буддистів – статуї Будди з скель, прославлені на весь світ. Також тут можна побачити і інші витвори – два старовинних храми Шиви, залишки древніх каплиць.

Негомбо

Форт під назвою Негомбо варто відвідати хоча б тому, що він є цінністю світового масштабу, що відзначено ЮНЕСКО. Ще тут цікаво відвідати тутешні традиційні села і незвичайне рибне місце.

Королівський Ботанічний Сад

Ботанічний Сад не дарма називають Королівським, адже це один з найкращих світових садів з тропічним кліматом. Привертає він асортиментом листяних рослин незвичайних видів, також є тематичні зони – з пальмами, орхідеями, кокосовими деревами. До того ж це місце є цінним і своєю історією – сад відвідували багато відомих осіб, деякі з них на згадку про себе висаджували дерева.